V pátek 12. 6. 2026 se v Bystřici p. Host. konal již 4. oficiální házenkářský den. Opět se konal na hřišti u Sokolovny. Počasí bylo tak akorát, ani horko, ani zima a nepotvrdila se ani předpověď počasí, že má přijít déšť.
Jako vždy začínali své umění převádět ti nejmenší hráči a to bystřičtí minižáci. Napřed srdnatě bojovali na malém hřišti určeném pro mini házenou, ale potom se odvážně pustili i do hry na velkém hřišti.
Druhým vystoupením pak byla hra již o něco starších kolegů a to mladších žáků, kteří urputně bojovali jako vždy chlapci a děvčata pospolu. Zde již byl vidět určitý pokrok oproti těm nejmladším.
Další na řadě byla bystřická děvčata. Do sestavy se dostala děvčata dvou věkových kategorií, mladší i starší žačky. Děvčata hrála s urputným nasazením a svůj zápas si náramně užívala. Už bylo u některých hráček vidět obrovský posun ve hře. Bylo radost se na ně dívat, s jakou chutí hrají.
Závěrečným házenkářským utkáním byl zápas dorostu a mužů. Zde už bylo k vidění opravdové házenkářské počínání. Hráči bojovali s chutí a také oni si závěrečné házenkářské klání užívali, zvláště když se zapojili i hráči, kteří již za Bystřici nehrají, ale jsou stále aktivní v jiných klubech. Zahrál si i trenér bystřických mužů.
I letos se do bojů na hřišti nezapojili rodiče, zřejmě z obavy aby se svými dětmi neprohráli velkým rozdílem.
Na všechny přítomné pak čekalo příjemné osvěžení a posilnění. K snědku to byly grilované klobásy a špekáčky a k pití pivo a limonády.
Po skončení sportovní části ještě proběhlo přátelské posezení hráček, hráčů, rodičů, funkcionářů a i bývalých bystřických hráčů. Těch co již zakončili svou sportovní dráhu, ale i těch, kteří ještě hrají v jiných klubech. Zároveň to bylo rozloučení se soutěžním ročníkem 2025 – 2026.
